IoT

Exta-Life

Bezprzewodowy system inteligentnego domu od firmy ZAMEL.

Poczytałem trochę w internecie, później byłem na szkoleniu z systemu. Wszystko pięknie i ładnie. Super prospekty i to chyba na tyle.

O ile jeszcze włącz wyłącz działa bez problemowo to już nawet proste tak mi się wydaje sterowanie roletami czasem robi problemy. Wciskasz przycisk żeby się otworzyła zaczyna iść i się zatrzymuje ale dlaczego i jak to już nie wiadomo. Z zamykaniem jest podobnie. To jednak nie jest jakiś duży problem.

Wymyśliłem sobie, że zrobię na tym systemie sterowanie ogrzewaniem podłogowym. Zakupiłem dodatkowo 2 czujniki temperatury RCT-21/12V oraz dwa moduły ROM-24, aha i do tego zasilacz do RCT bo jako jedyny nie ma zasilania sieciowego (dodatkowy koszt).

ROM-24 Exta-Life

Wszystko podłączyłem zgodnie z moim projektem czyli: 5 obwodów ogrzewania do ROM-24 oraz pompkę obiegową. Z pomieszczeń do RCT-21/12V czujniki NCT-10k. I tu pierwszy problem bo funkcje logiczne nie sprawdzają stanu odbiorników więc włącznie i wyłącznie pompki trzeba jakoś inaczej wymyślić.

Wprowadziłem nowe funkcje logiczne dla sterowania wyjściami ROM-24 w zależności od temperatury. Aktywowałem je i kontroler zamarzł tzn. działa ale wejście na niego z aplikacji i zrobienie czegoś to męczarnia bo potrzebuje po kilkanaście sekund aby wykonać polecenia. Wszystko miało być super, ale w takim przypadku boję się o sterowanie bo włączy a już zapomni wyłączyć. Zgłaszałem do pomocy technicznej mieli się zająć. Minęło kilka miesięcy i nic. Szkoda moich wydanych pieniędzy.

Do sterowania włącz wyłącz i może roletami jak najbardziej. Coś bardziej złożonego nie polecam.

W miedzy czasie pojawiły się sterowniki LED czterokanałowy jednokolorowe SLR-21 oraz RGB SLR-22. Nie miałem okazji przetestować.

Jak dla mnie brakuje czujników ruchu oraz nasłonecznienia i nie wiadomo czy wogóle powstaną.

Przydałby się też jakiś Panel na ścianę do sterowania tym, bo jakoś wiszący tablet mi nie pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *