IoT

Exta-Life

Bezprzewodowy system inteligentnego domu od firmy ZAMEL.

Poczytałem trochę w internecie, później byłem na szkoleniu z systemu. Wszystko pięknie i ładnie. Super prospekty i to chyba na tyle.

O ile jeszcze włącz wyłącz działa bez problemowo to już nawet proste tak mi się wydaje sterowanie roletami czasem robi problemy. Wciskasz przycisk żeby się otworzyła zaczyna iść i się zatrzymuje ale dlaczego i jak to już nie wiadomo. Z zamykaniem jest podobnie. To jednak nie jest jakiś duży problem.

Wymyśliłem sobie, że zrobię na tym systemie sterowanie ogrzewaniem podłogowym. Zakupiłem dodatkowo 2 czujniki temperatury RCT-21/12V oraz dwa moduły ROM-24, aha i do tego zasilacz do RCT bo jako jedyny nie ma zasilania sieciowego (dodatkowy koszt).

ROM-24 Exta-Life

Wszystko podłączyłem zgodnie z moim projektem czyli: 5 obwodów ogrzewania do ROM-24 oraz pompkę obiegową. Z pomieszczeń do RCT-21/12V czujniki NCT-10k. I tu pierwszy problem bo funkcje logiczne nie sprawdzają stanu odbiorników więc włącznie i wyłącznie pompki trzeba jakoś inaczej wymyślić.

Wprowadziłem nowe funkcje logiczne dla sterowania wyjściami ROM-24 w zależności od temperatury. Aktywowałem je i kontroler zamarzł tzn. działa ale wejście na niego z aplikacji i zrobienie czegoś to męczarnia bo potrzebuje po kilkanaście sekund aby wykonać polecenia. Wszystko miało być super, ale w takim przypadku boję się o sterowanie bo włączy a już zapomni wyłączyć. Zgłaszałem do pomocy technicznej mieli się zająć. Minęło kilka miesięcy i nic. Szkoda moich wydanych pieniędzy.

Do sterowania włącz wyłącz i może roletami jak najbardziej. Coś bardziej złożonego nie polecam.

W miedzy czasie pojawiły się sterowniki LED czterokanałowy jednokolorowe SLR-21 oraz RGB SLR-22. Nie miałem okazji przetestować.

Jak dla mnie brakuje czujników ruchu oraz nasłonecznienia i nie wiadomo czy wogóle powstaną.

Przydałby się też jakiś Panel na ścianę do sterowania tym, bo jakoś wiszący tablet mi nie pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *